kierunkowy
numery kierunkowewww.bmi.org.pl »

Jaka jest idealna waga dla Wrostu 78 cm?


Jeżeli dbasz o swoje zdrowie, to na pewno często zastanawiasz się jaka jest prawidłowa masa dla twojego wzrostu. Na szczęście w prosty sposób można obliczyć jaką prawidłową wagę powinno się posiadać przy wzroście 78 cm. Jak to zrobić? Tu z pomocą przychodzi nam BMI wskaźnik masy ciała. Prawidłowa wartość BMI dla osób dorosłych bez względu na płeć to przedział od 18.5 do 25. Zdrowy organizm utrzymuje właśnie taki przedział. Nie należy zapominać że te wartości są orientacyjne, i nie są do końca dokładne. Dlaczego ? Tu można się posłużyć przykładem np. osób aktywnych fizycznie sportowców, kulturystów itp. i zwykłej osoby nie ćwiczącej tak aktynie. Pomimo tego że oba przypadki będą miały taką samą budowę ciała to BMI wykaże nadwagę w przypadku sportowców. Spowodowane jest to tym że tkanka mięśniowa spotrowców jest bardziej zbita i ciężka, dlatego pomimo tej samej budowy ciała, BMI u osób aktywnych fizycznie BMI będzie wyższe. Oczywiście można to ocenić dodatkowymi badaniami pozwalającymi na wyliczenie poziomu tłuszczu w organiźmie, wagi kości, nawodnienia itp.


Wracając do pytania jak obliczyć idealną wagę dla wzrostu 78 cm robimy to następująco:

Wzrór na obliczenie idealnej masy ciała. Za pomocą poniższego wzoru obliczymy minimalną i maksymalną wagę dla podanego wzrostu
Wzrór na obliczenie idealnej minimalnej masy ciała Wzrór na obliczenie idealnej maksymalnej masy ciała
Najpierw bierzemy naszą wysokość 78 cm i dzielimy na 100 by otrzymać wysokość w metrach w tym przypadku to 0.78 m. Następnie otrzymaną wysokość podnosimy do kwadratu 0.78m * 0.78m otrzymujemy wynik 0,61. Teraz na koniec aby wyliczyć nasze widełki, czyli zdrową wagę minimalną i maksymalną dla naszego wzrostu 78 cm robimy dwie rzeczy.

Do obliczenia minimalnej wagi bierzemy naszą poprzednio wyliczoną wartosć 0,61 i mnożymy z BMI minimalnym dla zdrowej wagi czyli 18.5 Otrzymany wynik 11,3 kg to nasza dopuszczalna waga minimalna.

Identycznie postępujemy aby obliczyć naszą maksymalną idealną wagę.

Do obliczenia maksymalnej wagi bierzemy naszą poprzednio wyliczoną wartosć 0,61 i mnożymy z BMI maksymalnym dla zdrowej wagi czyli 25 Otrzymany wynik 15,2 kg to nasza maksymalna dopuszczalna waga.


11,3 kg > Idealna waga < 15,2 kg


Jeżeli chcesz sprawdzić jaka jest idealna waga dla innego wzrostu kliknij link Idealna Waga natomiast jeżeli chcesz obliczyć swoje BMI skorzystaj z kalkulatora BMI